Zákaz domácích mazlíčků v pronájmu?

Realitní blog

Víte, že vám pronajímatel nemůže zakázat domácí mazlíčky? Že po skončení nájmu má nájemce nárok na vrácení jistoty i s úroky?

První část. 

Většina nájemců přikyvuje na pravidla pronajímatelů a vůbec netuší, že spousta práv je na jejich straně. Přinášíme tímto velký přehled pro všechny nájemníky a v příštím článku se na danou věc podíváme očima druhé strany a to pronajímatele.

Jeden z největších problémů nájemců je, že mají svého zvířecího miláčka a pronajímatel už v inzerátu zdůrazňuje, že byt se pronajímá bez domácích mazlíčků. Občanský zákoník ale říká, že svého mazlíčka v pronájmu můžete mít bez souhlasu pronajímatele. Když se však při zájmu o pronájem „oženete“ zákoníkem, pronajímatel většinou řekne: „Ano, to máte pravdu, chci tedy po vás 5 jistot (kaucí)“, jak tomu bylo v případě, který jsem nedávno slyšela.

Za 1) pronajímatel od 1.1. 2018 má právo žádat nanejvýš 3 jistoty ve výši čistého nájmu

Za 2) toto říkají jen, abyste od jejich nabídky odstoupili a oni si našli někoho, kdo je s mazlíčkem nebude „zatěžovat“.

Protože naše realitní kancelář je tu zásadně pro obě strany, jsme připraveni za vaše mazlíčky bojovat a pronajímatelům vysvětlit, jak se zajistit a připravit i na nájemníky, kteří své zvířecí miláčky mají. (OZ – § 2258)

Sledujte nás nově i na Instagramu RK Srdce Domova

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás: info@rksrdcedomova.cz