Realitní blog

RK Srdce Domova

Zde se dozvíte spousty zajímavých informací ohledně koupě nebo prodeje nemovitosti.

Nechávejte si zkontrolovat veškeré smlouvy. Ušetříte spousty peněz. Smlouva má chránit nejen prodávajícího, realitního makléře, ale i vás!!!

Co všechno byste měli o pozemku vědět, než přistoupíte k jeho koupi?

Víte, že nesete pět let odpovědnost za svou prodanou nemovitost? Ano, a ručíte i za tzv. skryté vady.

Jaký je rozdíl mezi nájmem (pronájem) a podnájmem? Myslíte si, že je to samé? Je mezi tím velký rozdíl!!

Když něco nějakou dobu trvá, zvykneme si na to. A změna potom bolí. Velmi. Před deseti lety přišla zatím ta poslední realitní, chcete-li ekonomická krize. Do té doby jsme měli dojem, že růst cen nemovitostí je vlastně samozřejmost.

V současné době probíhá nábor nemovitostí k prodeji i k pronájmu. Především se jedná o lokalitu České Budějovice a okolí. K dispozici je Vám můj email hanak@rksrdcedomova.cz.

Nájem obecně upravuje zákon § 2201 až 2331 ObčZ. a ten se vždy vztahuje k věci individuálně určené, je úplatný a dočasný.

Další z problémů nájemníka jsou peníze na začátku. Ono zaplatit jistotu (kauci), první nájem a provizi RK není málo. V západních zemích je běžné, že provizi RK platí pronajímatel.

Jsem jediný vlastník nemovitosti a chci ji pronajmout. Čím bych se měl řídit? Co bych měl udělat proto, abych pronajal svou nemovitost bezpečně, efektivně a těm správným lidem?
Většině z nás, se minimálně jednou za život stane, že hledá nájem bytu či rodinného domu.
Víte, že vám pronajímatel nemůže zakázat domácí mazlíčky? Že po skončení nájmu má nájemce nárok na vrácení jistoty i s úroky?